Kajaki Dunajcem
tel. +48 888 780 222

Niezbędnik kajakarza

Bagaż
Optymalnym bagażem, który można zabrać ze sobą na kajak jest worek żeglarski, który zmieści się w dziobie kajaka. Ewentualnie miękka torba podróżna o niezbyt dużych rozmiarach. Istnieje możliwość wypożyczenia etui na telefon i 30 litrowych wodoszczelnych beczek na bagaż.
Dokumenty
Należy pomyśleć o zabezpieczeniu dokumentów przy uzyciu wodoszczelnych kopert - nasz firma zapewnia takie koperty przy wypożyczeniu kajaka. Dzięki temu masz pewność, że Twoje dokumenty będą dobrze zabezpieczone przed wilgocią.
Lekarstwa i inne środki medyczne
Przed wyprawą warto zaopatrzyć się w środki, które mogą przydać się w trakcie i po spływie, szczególnie zwracając uwagę na środki przeciwko ugryzieniom komarów, filtry przeciwsłoneczne o wysokim faktorze, maści na oparzenia słoneczne oraz środki opatrunkowe.
Odzież
Warunki na wodzie bywają zmienne, więc warto przygotować się na różne ewentualności i wziąć ze sobą cieplejszą odzież. Absolutną koniecznością jest zabranie ze sobą kurtki przeciwdeszczowej, nakrycia głowy oraz okularów przeciwsłonecznych.
Dzieci w czasie spływu
Spływ kajakiem to wspaniała przygoda i niezapomniane przeżycia dla dziecka, trzeba jedna zadbać, żeby było ono zawsze ubrane w kamizelkę ratunkową i znajdowało się pod opieką osoby dorosłej.
Alkohol
Alkohol i środki odurzające zawsze powodują spowolnienie reakcji i zaburzenie postrzegania rzeczywistości. W czasie spływu może to być zgubna kombinacja, także najlepiej wstrzymać się ze świętowaniem aż do szczęśliwego zakończenia spływu :)
Pomoc na wodzie
Złota zasada mówi, że na wodzie nie zostawia się nikogo w potrzebie. Warunki bywają zmienne, sytuacje na wodzie czasem zaskakują - warto pomagać innym, bo zawsze może się zdarzyć sytuacja, w której to my potrzebujemy pomocy.
na górę strony
Regulamin wypożyczalni

© kajakidunajcem.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone