Atrakcje i noclegi

LINK: Zobacz listę noclegów w regionie

lista zamków na trasach z Kajaki Dunajcem – Niedzica – Czorsztyn –
Sromowce – Nowy Sącz – Rożnów – Tropsztyn – Czchów – Melsztyn – Tarnów (baszta i ruiny zamku w Melsztynie fot. Maciej Przeklasa)

W obrębie Dunajca największą atrakcją jest oczywiście… Dunajec ! Piękne zamki dostojnie i dumnie wznoszące się nad rzeką oraz malownicze tereny, które rozciągają się jak okiem sięgnąć, a także dzika przyroda, której nie zobaczy się w innych miejscach. Do tego spokój i sielankowa galicyjska atmosfera…

ALE !!! – prawdziwą wisienką… a raczej winogronem na torcie w całej Małopolsce jest enoVelo !

„Małopolska to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się regionów winiarskich w Polsce i to tutaj zarejestrowanych jest najwięcej winnic! Region Tarnowa nazywany jest czasem „Polską Toskanią”. To tutaj rozlokowana jest większość winnic z Małopolskiego Szlaku Winnego. Podróż po szlaku będzie prawdziwą ucztą dla oczu, ale też okazją do degustacji wyśmienitego wina oraz wybornych, lokalnych produktów, takich jak sery, wędliny czy chleby, które podniosą walory smakowe trunku…” źródło www.enoTarnowskie.pl

źródło – Tarnowska Organizacja Turystyczna
źródło – Tarnowska Organizacja Turystyczna

Polska Toskania” – Winnice można podziwiać również z poziomu kajaka lub pontonu, spływając z Kajaki Dunajcem – spływ z widokiem na winnice albo wypożyczając nasze rowery elektryczne, które bez problemu pozwolą się Wam poruszać po pięknym i górzystym terenie – przez który przebiegają liczne szlaki rowerowe: Wypożyczalnia Rowerów Elektrycznych w tym VeloDunajec, EnoVelo, VeloNatura (EuroVelo 11), VeloMetropolis (EuroVelo 4)

mapy otrzymacie w pakiecie razem z rowerem, a poniżej do pobrania wersja elektroniczna: pdf – Mapa Rowerowa – Tarnów i Region enoVelo

źródło – Tarnowska Organizacja Turystyczna
źródło – Tarnowska Organizacja Turystyczna

Jeśli jednak jesteście zainteresowani jeszcze innymi atrakcjami, to w pobliżu Jurkowa (skąd zaczynamy spływy i gdzie znajduje się nasza wypożyczalnia), znajdziecie mnóstwo atrakcji, które są w zasięgu kilku minut jazy autem, choć my zawsze będziemy stawiać na aktywny wypoczynek, więc na zwiedzanie polecamy rowery elektryczne , które spokojnie pozwolą wjechać na każde zamkowe wzgórze:

Czchów – ruiny XIII-wiecznego zamku
W ruinach prowadzone były prace archeologiczne, a odkryte w ich czasie mury zamku sa rekonstruowane – odtworzono kilkanaście metrów murów oraz budynek przy baszcie.

Jezioro Czchowskie
prawdziwy raj dla wszystkich miłośników wypoczynku nad wodą i uprawiania sportów wodnych.

J. Czchowskie i górujący nad nim Zamek Tropsztyn – fot. Maciej Przeklasa

Ruiny baszty zamku w Melsztynie
ruiny baszty gotyckiego zamku rycerskiego z XIV wieku

Kościółek w Tropiu
romański kościół, jeden z najstarszych w tej części kraju, prawdopodobnie został ufundowany w 1045 roku przez Kazimierza Odnowiciela.

Zamek Tropsztyn w Wytrzyszczce
wzniesiony na skalistym wzgórzu przez wiele lat był siedzibą rycerzy-zbójników. Obecnie zamek jest w pełni zrekonstruowany i otwarty dla zwiedzających.

Kamping i Kąpielisko Chorwacja
bezpieczne kąpielisko, w którym mali i duzi plażowicze mogą odpocząć nad wodą www.kapieliskochorwacja.pl

Jurków, Czchów – bezpłatny parking i baza startowa Spływu Dunajcem – noclegi, kamping, plaża, basen dla dzieci i wakacyjny klimat

Kopalnia soli w Bochni
„Zabytkowa Kopalnia Soli Bochnia to najstarsza na ziemiach polskich kopalnia, w której rozpoczęto wydobycie soli kamiennej. Jej początki sięgają 1248 r. Po blisko ośmiu wiekach eksploatacji przypomina niezwykłe podziemne miasto, zachwycając niepowtarzalnymi wyrobiskami, kaplicami wykutymi w solnych skałach oraz oryginalnymi rzeźbami i urządzeniami wykorzystywanymi przed wiekami. Kopalnię można zwiedzać pieszo oraz… łodziami.” źródło: Kopalnia Soli Bochnia

Isep
W Ispie znajduje się zabytkowy park podworski, uznany za pomnik przyrody.

Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach

Najsłynniejsze i robiące największe wrażenie na turystach skalne miasta w Polsce zobaczycie w Górach Stołowych. Ale jest jedno miejsce, które rzuca Dolnemu Śląskowi rękawicę – Rezerwat Przyrody Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach, pod Tarnowem, w Małopolsce. Koniecznie warto odwiedzić to miejsce np. podczas wycieczki rowerowej, więcej tutaj: Wypożyczalnia Rowerów Elektrycznych lub spływając „Białą Tarnowską” – prawdziwie dziką rzeką, która przepływa obok rezerwatu Przyrody Skamieniałe Miasto – więcej o Białej tutaj: Spływy Rzeką – Biała Tarnowska

Jest jeszcze wiele innych ciekawych miejsc – w tych okolicach nie można się nudzić, to idealne tereny na weekendowy lub tygodniowy wypad całą rodziną – piękne krajobrazy, błogi spokój i atrakcje, które pozwalają interesująco spędzić czas.

Jezioro Rożnowskie
przepięknie położone jezioro, powstałe w wyniku spiętrzenia wód Dunajca, prawdziwa perła Małopolski

J. Rożnowskie – fot. Maciej Przekalasa

Spływy kajakowe z noclegiem wzdłuż Dunajca – dla kogo?  

Jak wynika z powyższego opisu, spływy kajakowe z noclegiem wzdłuż Dunajca, których organizacją się zajmujemy, obfitują w atrakcje zdolne zadowolić nawet najbardziej wymagających miłośników spędzania wolnego czasu z wodą w roli głównej. Możliwość podziwiania pięknych widoków, poznawania ważnych dla Polski miejsc historycznych czy błogiego wylegiwania się na kempingu nad kąpieliskiem sprawi, że każdy zdoła natychmiast zapomnieć o swoich codziennych problemach i zdoła nabrać sił do ponownego radzenia sobie z nimi po powrocie z udanego urlopu. Spływ kajakowy z noclegiem to jednak nie tylko wyjątkowe okoliczności przyrody, ale przede wszystkim ludzie – uśmiechnięci, życzliwi i zawsze chętni do pomocy. W naszym towarzystwie od razu poczujesz się niczym w najlepszej i ciepłej rodzinie, wychodząc z nią dobrze zdecydowanie nie tylko na zdjęciach (choć pamiątkowych fotografii na pewno nie zabraknie).

Idealny sposób na wypoczynek? Spływ kajakowy w naszym towarzystwie!

Nie zwlekaj już dłużej i przekonaj się sam, że odpoczynek w Polsce może być tak samo lub nawet bardziej atrakcyjny pod każdym względem, niż pobyt w najdalszym zakątku świata. Spływy kajakowe z noclegiem Dunajcem są tego najlepszym dowodem, co może potwierdzić każdy, kto miał okazję w nich uczestniczyć. Jesteśmy pewni, że Ty także docenisz pobyt z nami i zechcesz popłynąć wspólnie w przyszłości, co oczywiście chętnie Ci umożliwimy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą już dziś!

Dlaczego warto wybrać się na spływ kajakowy?

Spływy kajakowe z noclegiem to doskonała atrakcja dla całej rodziny. Przede wszystkim jest to forma rozrywki dla każdego. Z powodzeniem mogą korzystać z niej zarówno dzieci, jak i starsi, ponieważ kajak jest bezpiecznym, wodnym środkiem transportu, a jego obsługa nie jest trudna. Bez problemu dobierzesz kajak do swoich preferencji — możesz wybrać dwuosobowy, ale też taki, który pomieści czteroosobową rodzinę. Do wyboru są różne trasy, te bardziej spokojne, jak i te, które dają więcej adrenaliny. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji uczestników. Spływy kajakowe to sport dla każdego! 

Do kolejnych zalet warto zaliczyć także kontakt z naturą. Spływy kajakowe z noclegiem są chętnie wybierane przez osoby, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku miasta. Korzystając z tej oferty, z pewnością będziesz podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, poobserwujesz roślinność wodną, a także liczne zwierzęta. Obserwacja bogactwa natury z poziomu wody jest naprawdę zaskakująca.

Należy również nadmienić, że spływy kajakowe z noclegiem są tak naprawdę dla każdego również pod względem finansowym. Nie trzeba posiadać własnego sprzętu – bez problemu można go wypożyczyć za niewielką kwotę. 

Spływ to przygoda, która nigdy się nie nudzi. To sposób na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Wspomnienia z wyprawy na kajak zostaną z Wami na długo. Wybieramy malownicze trasy z urzekającymi widokami. Z nami wszystko przebiega komfortowo i bezpiecznie.

na górę strony