Kajaki Dunajcem, Małopolska – spływy kajakowe, rafting, organizacja imprez

Całkiem niedaleko, 30 minut jazdy od Tarnowa, 45 minut od Krakowa, na wyciągnięcie ręki znajdują się bajeczne miejsca, których istnienia nawet nie podejrzewaliście.
KajakiKajaki PontonyPontony i rafting Rowery elektryczneRowery elektryczne Imprezy dla GrupOferta dla Firm i Grup Spływy kilkudnioweSpływy kilkudniowe Kupon upominkowyKuponupominkowy Kamping Kąpielisko ChorwacjaKamping Kąpielisko Chorwacja Atrakcje i noclegiAtrakcje i noclegi Podróże z Kajaki DunajcemPodróże z Kajaki Dunajcem Oferta dla szkółOferta dla szkół Polska Toskania - blog z regionuPolska Toskania
blog z regionu
Polska Toskania - blog z regionuFilmy

Bezpieczna, niezapomniana przygoda płynąca z nurtem jednej z najbardziej malowniczych rzek w Polsce - Dunajec - to właśnie kajaki i pontony. Firma Kajaki Dunajcem proponuje uczestnictwo w spływach jedno lub kilkudniowych, a także imprezach integracyjnych dla firm. Takie wyzwania na wodzie, będące jednocześnie elementem rywalizacji z innymi osobami, są przystosowane do poziomu umiejętności i zaawansowania kajakarzy lub uczestników raftingu. Można być pewnym, że stopień trudności trasy zostanie właściwie zaplanowany. Nie bez znaczenia pozostaje podziwianie niezwykle malowniczych terenów wokół biegu Dunajca na poszczególnych odcinkach, choć czasem nurt rzeki może nieco utrudniać taką obserwację. Zależnie od charakterystyki szlaku zróżnicowane są: dystans, cena oraz średni czas spływu. Dla ekspedycji kilkudniowych uczestnicy mają przygotowane zapasy jedzenia i osprzęt wyprawowy.

Spływ kajakiem, rafting, czyli przygoda na Dunajcu

Miłośnicy ekstremalnych wyzwań oraz zwolennicy spokojniejszego spływu mogą liczyć na odpowiednią propozycję aktywności. Wypożyczalnia kajaków na Dunajec, Poprad i Rabę oferuje z jednej strony rafting, czyli wspólną turystykę wodną z wykorzystaniem pontonu, z drugiej zaś – rekreacyjne przemierzanie szlaków rzecznych. Trzeba dodać, że potencjalny wynajem jest również całodobowy, więc uczestników spływu nie obowiązuje limit czasowy. Średnie wskazania w opisie są tylko teoretyczną informacją. Spośród niezwykle interesujących tras można zdecydować się na odcinki: Jurków-Zakliczyn, Czchów-Wojnicz, Jurków-Tarnów w regionie Tarnowskim nazywanym “Polską Toskanią” - słynącym z pięknych winnic które podziwia się z pokładu kajaków albo Krościenko-Jazowisko oraz Sromowce-Krościenko w pięknych Pieninach, do tego dochodzi kilka bardzo fajnych tras na Popradzie gdzie pływamy najczęściej wzdłuż granicy ze Słowacją i później dalej aż do Jeziora Rożnowskiego. Część propozycji jest kierowana do rodzin z dziećmi, inne będą wyzwaniem nawet dla profesjonalnych kajakarzy. Dodatkowo spływy odbywają się w urokliwym otoczeniu przyrodniczym, co zachęca do podjęcia aktywności, a od fantastycznych widoków czasami aż dech zapiera - to ważne, bo: "Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach". - Maya Angelou

Formy aktywnego wypoczynku z Kajaki Dunajcem

Podstawowa kategoria oferty wypożyczalni jest wzbogacona o wiele usług dodatkowych, związanych nie tylko z turystyką i rekreacją. Choć jest to główna gałąź propozycji dla gości, mogą oni zyskać wsparcie w innych obszarach połączonych z pobytem. Spływy kajakami i rafting są chętnie wybieraną opcją, będącą formą sportu oraz relaksu. Jednak czasowym użyczeniem służy też wypożyczalnia pontonów i kajaków na Dunajec. W ofercie można znaleźć spływy na: Rabie, Białej, Popradzie ale także na Wiśle, Nidzie, Wisłoce oraz Sanie. Do tego na przybyłych gości czekają również inne atrakcje, jak: rowery elektryczne, naturalne tory do uprawiania off-roadu, paintball oraz spotkania przy ognisku. Grupy zorganizowane mogą wynająć busa, jeśli chcą udać się w miejsce oddalone od zakwaterowania. Jedną z największych atrakcji regionu oprócz rzeki Dunajec oraz licznych zamków są winnice. Region EnoTarnowskie.pl reprezentuje największą liczbę winnic w Polsce co zachęca do Enoturystyki czyli turystyki winiarskiej, wyjazdów do regionu winiarskiego, zwiedzanie winnicy, udział w wydarzeniach winiarskich: degustacje, prezentacje win, szkolenia, warsztaty, święta związane z winem. Winnice pięknie prezentują się z poziomu Dunajca - oglądane z kajaków lub pontonów, ale również bardzo dobrym pomysłem jest ich zwiedzanie na rowerze elektrycznym pozwalającym łatwo przemieszczać się po górskich szlakach, co pozwala dodatkowo zwiedzić liczne zamki oraz inne atrakcje historyczne i widokowo-przyrodnicze.

20 zł zniżki na wypożyczenie jednego kajaka w Jurkowie na Kąpielisku Chorwacja od poniedziałku do piątku w lipcu i sierpniu.
na górę strony