Kajaki Dunajcem
tel. +48 888 780 222

Atrakcje okolic Dunajca

W obrębie Dunajca największą atrakcją jest oczywiście... Dunajec :) Malownicze tereny, które rozciągają się jak okiem sięgnąć i dzika przyroda, której nie zobaczy się w innych miejscach. Spokój i sielankowa atmosfera.

Jeśli jednak poza spływem jesteście zainteresowani innymi atrakcjami, to w pobliżu Jurkowa (skąd zaczynamy spływy i gdzie znajduje się nasza wypożyczalnia), znajdziecie mnóstwo atrakcji:

Czchów - ruiny XIII-wiecznego zamku
W ruinach prowadzone były prace archeologiczne, a odkryte w ich czasie mury zamku sa rekonstruowane - odtworzono kilkanaście metrów murów oraz budynek przy baszczie.

Jezioro Czchowskie
prawdziwy raj dla wszystkich miłośników wypoczynku nad wodą i uprawiania sportów wodnych.

Ruiny baszty zamku w Melsztynie
ruiny baszty gotyckiego zamku rycerskiego z XIV wieku

Kościółek w Tropiu
romański kościół, jeden z najstarszych w tej części kraju, prawdopodobnie został ufundowany w 1045roku przez Kazimierza Odnowiciela.

Chorwacja
bezpieczne kąpielisko, w którym mali i duzi plażowicze mogą odpocząć w spokoju nad wodą

Zamek Tropsztyn w Wytrzyszczce
wzniesiony na skalistym wzgórzu przez wiele lat był siedzibą rycerzy-zbójników. Obecnie zamek jest w pełni zrekonstruowany i otwarty dla zwiedzających.

Kopalnia soli w Bochni
"Zabytkowa Kopalnia Soli Bochnia to najstarsza na ziemiach polskich kopalnia, w której rozpoczęto wydobycie soli kamiennej. Jej początki sięgają 1248 r. Po blisko ośmiu wiekach eksploatacji przypomina niezwykłe podziemne miasto, zachwycając niepowtarzalnymi wyrobiskami, kaplicami wykutymi w solnych skałach oraz oryginalnymi rzeźbami i urządzeniami wykorzystywanymi przed wiekami. Kopalnię można zwiedzać pieszo oraz... łodziami." źródło: www.kopalniasoli.pl


I wiele innych - w tych okolicach nie można się nudzić, to idealne tereny na weekendowy wypad całą rodziną - piękne krajobrazy, błogi spokój i atrakcje, które pozwalają interesująco spędzić czas.
na górę strony
Regulamin wypożyczalni

© kajakidunajcem.pl / Wszelkie prawa zastrzeżone

Pogoda dla Zakliczyna

Za Zakliczynem adrenalina rośnie