Velodunajec

Trasa rowerowa Velo Dunajec to doskonała propozycja dla miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Stanowi jedną z najbardziej malowniczych tras rowerowych w Polsce, która prowadzi przez przepiękne tereny Małopolski, oferując niezapomniane widoki oraz wspaniałe atrakcje turystyczne.

Odkryjcie piękno polskiego krajobrazu na trasie rowerowej Velo Dunajec

Rozpoczynając podróż w Zakopanem jadąc w stronę Nowego Sącza, miasta o bogatej historii i unikalnej kulturze, przejeżdżamy przez malownicze wsie i miasteczka, wzdłuż łagodnie meandrującej rzeki Dunajec. Trasa rowerowa Velo Dunajec to nie tylko piękne krajobrazy, ale też wyjątkowe atrakcje turystyczne. Po drodze warto zatrzymać się w Nowym Targu, a także w Szczawnicy – znany kurort położony w centrum Pienin, z przepięknym deptakiem i licznymi atrakcjami i w Starym Sączu, by podziwiać jego zabytkowe centrum, klasztory i kościoły, a następnie kierować się w stronę pięknego, renesansowego Tarnowa, który powoli staje się centrum winiarstwa w Polsce, bo jest otoczony przez fantastycznie położone na wzgórzach najliczniejsze w Polsce winnice.

Przejeżdżając kilometry trasy Velo Dunajec zapamiętacie serce Pienińskiego Parku Narodowego – prawdziwej skarbnicy przyrodniczej. To miejsce, które zaskakuje swym malowniczym krajobrazem – majestatycznymi formacjami skalnymi, zatopionymi w zieloności drzew. Zróżnicowana flora i fauna regionu jest istotnym elementem tej podróży. Możecie tu spotkać niezwykłe gatunki roślin i zwierząt, w tym wiele podlegających ochronie. Z pewnością natraficie na szereg gatunków ptaków, które czynią te tereny swoim domem. A jeśli będziecie obserwować przyrodę uważnie, być może uda Wam się dostrzec jelenie, które skrycie obserwują rowerzystów z gęstwiny lasu.

Pięknym punktem na trasie jest Jezioro Rożnowskie – prawdziwa perełka Małopolski. Odbijająca słoneczne promienie tafla wody, otoczona zielenią lasów i łagodnymi pagórkami idealnie sprzyja odpoczynkowi. Możecie tu zrobić piknik, korzystając z licznych miejsc do wypoczynku rozlokowanych wokół jeziora.

Opisywana trasa to propozycja nie tylko dla doświadczonych rowerzystów. Dzięki różnorodnym etapom i łagodnym wzniesieniom trasa jest dostępna dla osób w każdym wieku i na różnym poziomie zaawansowania. Wiele miejsc na trasie oferuje możliwość wypożyczenia rowerów, co czyni tę trasę dostępną również dla turystów, którzy nie zabrali ze sobą swojego sprzętu.

Trasa rowerowa Velo Dunajec to idealny pomysł na aktywne wakacje, urlop czy weekend

Przejeżdżając VeloDunajec, można zanurzyć się w niezwykły świat przyrody, cieszyć się pięknem krajobrazów i odwiedzić wiele atrakcyjnych miejsc. Jest to wyjątkowe doświadczenie, które łączy aktywność fizyczną, relaks i edukację. Dzięki różnorodności atrakcji trasa jest idealnym miejscem na weekendowy wypad dla całej rodziny, jak i na kilkudniową wyprawę dla prawdziwych entuzjastów rowerowych.

Velo Dunajec to nie tylko trasa rowerowa, a przede wszystkim sposób na aktywne spędzenie czasu, odpoczynek na łonie natury i możliwość poznania ciekawych zakątków Polski. Opisywana trasa oferuje nie tylko doskonałe warunki do jazdy na rowerze, ale również niezapomniane doświadczenia, które pozostają w pamięci na długo. To podróż, którą warto odbyć, by cieszyć się urokami polskiej przyrody i kultury. Niezależnie od pory roku Velo Dunajec zawsze ma coś wyjątkowego do zaoferowania. Velo Dunajec to również szlak historycznych, średniowiecznych zamków – jest ich 10 na linii Dunajca, ale o tym w kolejnym opisie…,

dodatkową część poświęcimy trasie Eno Velo po przepięknie położonych winnicach regionu Tarnowskiego zwanego Polską Toskanią przez który przebiega Velo Dunajec….cdn

na górę strony